fbpx
Cooltech – Kriolipoliza (wymrażanie komórek tłuszczowych)
Cooltech – Kriolipoliza (wymrażanie komórek tłuszczowych)

CoolTech – unikalna metoda modelowania sylwetki, która gwarantuje trwałą redukcję obwodu ciała, dzięki zjawisku kriolipolizy – wymrażania komórek tłuszczowych.

CoolTech to technologia kontrolowanego chłodzenia tkanki tłuszczowej, aż do temperatury -8 stopni C w czasie 70 min, w celu uzyskania efektu estetycznego w postaci redukcji tkanki tłuszczowej, cellulitu i miejscowej otyłości.
Chłodzenie tkanki tłuszczowej, odbywające się pod pełną kontrolą zaawansowanych systemów urządzenia CoolTech , prowadzi do uszkodzenia komórek tłuszczowych, które następnie są eliminowanie z organizmu w drodze standardowych procesów metabolicznych.

CoolTech  pracuje w oparciu o patent własny producenta (EP12382287), firmy Cocoon, wiodącego dostawcy urządzeń dla medycyny estetycznej i kosmetologii.
Firma Cocoon bazuje na 28 letnim doświadczeniu w obszarze produkcji urządzeń oraz badań naukowo rozwojowych w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetyki.

Widoczny efekt już po jednym zabiegu, podczas którego następuje redukcja o 20-25% komórek tłuszczowych w miejscu zabiegowym!

Procedura przed / po zabiegu

Przed zabiegiem


– 2-3 dni przed zabiegiem zwiększyć dawkę wypijanej wody do 2-3 l dziennie – dla pobudzenia układu limfatycznego

-nie jeść ciężko strawnych posiłków, nie pić kawy oraz alkoholu – obciążają wątrobę

-wykonać 1-2 zabiegi drenażu limfatycznego. Jeśli ciało w miejscu zabiegowym jest twarde/ zbite, pozbawione dobrego krążenia krwi, należy wykonać 4-5 drenaży limfatycznych

-nie opalać miejsca zabiegowego na 3 tygodnie przed zabiegiem

Po zabiegu


-zwiększyć ilość wypijanej wody – dla pobudzenia układu limfatycznego oraz usunięcia zniszczonych komórek tłuszczowych

– raz/dwa razy w tygodniu przez cztery kolejne tygodnie wykonywać drenaż limfatyczny

-nie opalać miejsca zabiegowego przez 3 tygodnie

-w miejscu zabiegowym przez 4 tygodnie nie wykonywać zabiegów laserowych oraz IPL

-w miejscu zassania przez okres 4 tygodni nie wykonywać żadnych dodatkowych zabiegów odchudzających wykorzystujących zjawisko kawitacji oraz zabiegów laserowych.

Dodatkowe zalecenia


-raz/dwa razy w tygodniu wykonać zabieg drenujący Icoone lub drenaż limfatyczny Biopress

-nie wykonywać zabiegu w trakcie przyjmowania leków przeciwzapalnych. kuracja takimi lekami powinna być zakończona minimum 2 tyg przed zabiegiem. przez okres 3 tygodni po zabiegu nie powinno przyjmować się żadnych leków o działaniu przeciwzapalnym.

Podciśnienie zasysa tkanki do aplikatora zabiegowego, w którym znajdują sie elementy chłodzące. Zassanie tkanki jest bardzo istotne, ponieważ pozwala na precyzyjne aplikowanie niskiej temperatury wprost do tkanki tłuszczowej. Jednocześnie efekt podciśnienia powoduje ograniczenie cyrkulacji krwi w obszarze zabiegu, co znacznie podnosi jego skuteczność.

Po zassaniu tkanek do głowicy rozpoczyna się proces ich schładzania – wykorzystywane są w tym celu metalowe elementy w środku głowicy i generatory zimna znajdujące się w głównym module. Dzięki dwóm bardzo wydajnym generatorom zimna (osobny generator dla każdej głowicy) temperatura w tkance tłuszczowej bardzo szybko spada do minus 8 stopni. Szybkie osiągnięcie docelowej temperatury znacząco wpływa na podniesienie skuteczności zabiegu ponieważ praktycznie 100% czasu zabiegu jest efektywne!

Dzięki wykorzystaniu podciśnienia i bieżącemu monitorowaniu on-line temperatury tkanki możliwe jest selektywne uszkodzenie komórek tłuszczowych przy jednoczesnym uniknięciu uszkodzenia komórek skóry właściwej.

W celu dalszego podniesienia bezpieczeństwa zabiegu, obszar do którego zasysana jest głowica zostaje pokryty specjalnym materiałem zabezpieczającym naskórek przed odmrożeniami i jednocześnie ograniczającym ryzyko powstania wybroczyn wynikających z działania podciśnienia.

Poddane działaniu kontrolowanego chłodzenia komórki tłuszczowe ulegają uszkodzeniu, powstaje miejscowy stan zapalny, w efekcie którego uszkodzone komórki ulegają usunięciu z organizmu. Proces ten, bazujący na naturalnych mechanizmach obronnych organizmu, trwa w zależności od indywidualnych cech od 6 do 12 tygodni.

  • W trakcie jednej wizyty można wykonać zabieg maksymalnie na trzech różnych obszarach np.: przód brzucha + boczki.
  • Czas zabiegu na jednym obszarze 70 min.
  • Zabieg na tym samym obszarze można powtórzyć od 30 do 45 dni, na różnych obszarach co 14 dni.
  • Na jednym obszarze można wykonać maksymalnie 3 zabiegi.

 

CooolTech Cocoon Medical

jedno przyłożenie800 zł
dwa przyłożenia1 400 zł
trzy przyłożenia1 800 zł
cztery przyłożenia2 200 zł