fbpx
Karboksyterapia
Karboksyterapia

Karboksyterapia łączy mechaniczny i chemiczny wpływ na komórki tłuszczowe, co prowadzi do ich całkowitego zniszczenia

Proces zabiegu.

Czysty CO2 – dwutlenek węgla, jest wstrzykiwany w tkanki podskórne za pomocą niewielkiej igły. Dzięki odpowiedniej aplikacji następuje aktywacja receptorów biorących udział w naturalnej lipolizie tkanki tłuszczowej, doprowadzając do destrukcji komórki tłuszczowej.
Dodatkowym atutem Karboksyterapii jest zwiększenie przepustowości naczyń krwionośnych, co przekłada się na bardziej wydajną pracę systemu limfatycznego.

Bezpieczeństwo

CO2 produkowany jest przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez płuca. Oznacza to, iż jest wysoce obojętny dla każdego organizmu. Można śmiało uznać go za ekologiczny, terapeutyczny czynnik.
Dzięki temu, że Karboksyterapia jest znakomitą alternatywą dla klasycznej liposukcji, nie jest obarczona powikłaniami towarzyszącymi tradycyjnej metodzie.

Prowadzenie sesji zabiegowej

Zabiegi można wykonywać codziennie lub w odstępach nie większych niż 10 dni. Seria zabiegowa 6-10 zabiegów. Podczas wizyty zabieg wykonywany jest na jednym z wybranych obszarów ciała (uda – przód lub tył, strona wewnętrzna lub zewnętrzna, kolana, brzuch, ramiona, podbródek, pośladki, plecy). Jest możliwość wykonania na jednej wizycie zabiegu na dwóch obszarach – dwa małe obszary lub jeden duży i jeden mały obszar.
Kolejną serię zabiegową na ten sam obszar ciała można powtórzyć po upływie jednego roku.


Zalecenia po serii zabiegowej

W czasie trwania terapii CO2 dochodzi do destrukcji komórek tłuszczowych, które muszą zostać usunięte z organizmu. Służą do tego zabiegi o właściwościach spalających oraz drenujących.

 • Zabieg mezoterapii igłowej Fusion Mesotherapy z L-Karnityną o właściwościach transportujących kwasy tłuszczowe do mitochondriów, powoduje przetworzenie ich w energię oraz ich spalanie.
 • Zabieg mezoterapii igłowej Fusion Mesotherapy z Krzemem organicznym stosuje się gdy występuje problem nadmiaru luźniej skóry. Krzem ma właściwości wzmacniające włókna kolagenowe, doprowadza do ich odbudowy i tworzenia nowych połączeń.
 • Zabiegi drenażu limfatycznego – wspomagają układ limfatyczny w pozbyciu się toksyn, produktów przemiany materii (Biopress lub Alliance LPG).
 • Zalecana jest również kuracja domowa w formie nakładania kremu lipolitycznego XS Contour  – dostępny w gabinecie.

Tak przeprowadzona kuracja przynosi oczekiwane efekty i zadowolenie osoby poddającej się zabiegom.

Ważne: przez 24 godziny po zabiegu zabrania się zażywania gorących kąpieli oraz uprawiania uprawiania sportów wysiłkowych. Osoby które mają dużą ilość popękanych naczynek krwionośnych ten czas powinny przedłużyć do 48 godzin.


Przeciwwskazania:

 • przyjmowanie antykoagulantów
 • przyjmowanie kortykosteroidów
 • wiek poniżej 18 lat
 • choroby autoimmunologiczne
 • ciąża, karmienie piersią
 • zaawansowana egzema, łuszczyca
 • aktywna opryszczka w miejscu zabiegowym
 • cukrzyca

CENNIK

cena za jeden obszar-uda przód lub tył ,pośladki, brzuch300 zł
kolana,ramiona200 zł
rozstępy- cena uzależniona od problemu od200 zł
dłonie200 zł